TĒMA: Nodokļi

Ja saimnieciskā darbība notiek ārpus nodokļu maksātāja juridiskās adreses, jāreģistrē struktūrvienība

J
jautā:
12. jūnijā, 2024
Elizabete

Labdien! Es vēlos izveidot interneta veikalu, izmantojot instagramu. Vai man šis uzņēmums ir jāreģistrē? Un kādos gadījumos nav nepieciešams reģistrēt?

A
atbild:
17. jūnijā, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Saņemot atlīdzību par darbu vai pakalpojumu sniegšanu, ir jāreģistrē saimnieciskā darbība, jāizvēlas nodokļu režīms. Informācija par darbībām soli pa solim izklāstīta Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļa vietnes sadaļā “Pirmie soļi topošajiem uzņēmējiem”.

Nodokļu maksātājam ir pienākums norādīt arī saimnieciskās darbības veikšanas vietu, ja tā atrodas ārpus nodokļu maksātāja juridiskās adreses. Tā ir jāreģistrē kā struktūrvienība, ja preci vai pakalpojumu pārdod internetā vai interneta platformās, piemēram, “Facebook”, “Etsy”, “Instagram” u. c.

Reģistrācijas kārtība noteikta Ministru kabineta 2015. gada 22. septembra noteikumos Nr. 537 “Noteikumi par nodokļu maksātāju un nodokļu maksātāju struktūrvienību reģistrāciju Valsts ieņēmumu dienestā”.

Informācija par struktūrvienības reģistrāciju paskaidrota VID materiālā šeit.