Labdien! Esmu vienlaikus pašnodarbināta persona un darba ņēmējs. Esošajā mēnesī esmu uz darbnespējas lapas, un tā ilgstoši turpināsies. Vai man ir tiesības saņemt slimības pabalstu, ja saslimšanas brīdī saglabājās abi statusi un kā pašnodarbinātai personai iemaksas līdz saslimšanas brīdim bija veiktas tikai 10% apmērā? Vai pašnodarbinātai personai saslimšanas brīdī bija nepieciešams veikt VSAOI pilnā apmērā?
Ja pašnodarbinātā ienākums mēnesī ir mazāks par minimālo algu (šogad – 720 eiro), valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas ir 10% no faktiskā ienākuma. Likme paredz apdrošināšanu tikai valsts pensijai. Tāpēc pašnodarbinātā ienākumi netiek ņemti vērā slimības pabalsta (par darbnespējas lapas B periodu) apmēra noteikšanai un slimības pabalsts tiek aprēķināts tikai no darba algas.
Darba ņēmējs ir apdrošināts visiem gadījumiem: valsts pensijai, bezdarbam, pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām, invaliditātei, maternitātei, paternitātei un slimībai, kā arī vecāku apdrošināšanai un veselības apdrošināšanai.
Ja pašnodarbinātā ienākumi sasniedz 720 eiro mēnesī, tad jāveic iemaksas pēc pilnas likmes (31,07%). Maksājot attiecīgo likmi, pašnodarbinātais ir apdrošināts pensijai, invaliditātei, maternitātei, paternitātei un slimībai, vecāku un veselības apdrošināšanai.
Darba ņēmēja tiesības uz slimības pabalstu neietekmē tas, ka pirms darbnespējas viņš no pašnodarbinātā ienākuma maksājis VSAOI 10% apmērā.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!