Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kādos gadījumos analīžu rezultāti var tikt nodoti tiesībaizsardzības iestādēm

J
jautā:
07. maijā, 2024
Kaspars

Kādos gadījumos laboratorija var nodot manu asins analīžu rezultātus tiesībaizsardzības iestādēm?

A
atbild:
05. jūnijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Pacientu tiesību likuma 10. panta piektajā daļā noteikts personu un institūciju loks, kuras ir tiesīgas pieprasīt informāciju par pacientu.

Savukārt panta 5.3 daļā skaidrots, ka personas un institūcijas rakstveida pieprasījumā norāda pamatojumu, kāpēc pieprasīta informācija par pacientu, kā arī nepieciešamo datu apjomu. Par informācijas pieprasīšanas pamatotību un nepieciešamo datu apjomu atbild persona un institūcija, kura to pieprasījusi.

Līdz ar to nav iespējams nosaukt konkrētus gadījumus, kad personas vai institūcijas ir tiesīgas pieprasīt datus un tos saņemt, jo saskaņā ar likumu tie ir izsniedzami noteiktu personu vai institūciju uzdevumu izpildei.