TĒMA: Mājoklis

Autostāvvietas izveide

J
jautā:
07. maijā, 2024
Valērija

Labdien! Nesen iegādājos dzīvokli. Pie dzīvokļa atļauts novietot mašīnas tikai ar atļaujām. Mājas apsaimniekotājs ieteica sazināties ar mājas vecāko. Noskaidroju, ka dzīvokļu īpašnieki esot izveidojuši attiecīgo autostāvvietu un atļaujas izsnieguši tikai desmit cilvēkiem. Vai ir atļauts darīt? Kā rīkoties konkrētajā situācijā?

A
atbild:
14. maijā, 2024

Kopīpašuma lietošanas kārtības noteikšana ir dzīvokļu īpašnieku kopības ekskluzīvās tiesības.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. pants nosaka:

“Vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par:

  • kopīpašumā esošās daļas lietošanas kārtības noteikšanu dzīvokļu īpašnieku starpā;
  • kopīpašumā esošās daļas nodošanu lietošanā.”

Tādējādi, ja dzīvokļu īpašnieku kopība ir pieņēmusi lēmumu par autostāvvietas izveidi un noteikusi tās lietošanas kārtību (ir dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums, un tas pieņemts likumīgi), tad minētā kārtība ir saistoša visiem dzīvokļu īpašniekiem.