Es Jūsu portālā atradu rakstu, kurā tika skaidrota Valsts karoga zaimošana, izmantošanas instrukcijas u. tml., bet netika atbildēts uz jautājumu (kas rakstā tika minēts) - "vai attēla, teksta izvietošana uz Latvijas karoga tiek uzskatīta par zaimošanu"? Kā arī - vai šādu attēlu, tekstu likšanu uz Latvijas karoga un publicēšana digitāli arī būtu pārkāpums, ja atbilde uz citēto jautājumu ir apstiprinoša?
Kā norāda Ārlietu ministrijas Preses centrs, Ministru kabineta 27.04.2010. noteikumu Nr.405 „Latvijas valsts karoga likuma piemērošanas noteikumi” 15.punts nosaka: „Aizliegts publiski lietot tādu Latvijas valsts karogu vai Latvijas valsts karoga vimpeli, uz kura attēloti jebkādi simboli, zīmes vai uzraksti, kā arī tādu, kas papildināts ar bārkstīm vai jebkādiem citiem dekoratīviem vai informatīviem elementiem.” Minētais aizliegums attiecas uz jebkāda veida (digitālu, ar krāsu drukātu, uzšūtu u.t.t.) attēlu vai uzrakstu izvietošanu uz valsts simbola. Atkarībā no teksta satura, kas veidots uz Latvijas valsts karoga, pārkāpums var tikt tulkots kā klaja necieņa pret valsts simbolu vai tā zaimošana.
Latvijas valsts karoga likuma 2.pants aizsargā Latvijas valsts karogu kā valsts simbolu, neatkarīgi no tā, vai karogs ir izgatavots materializētā formā (piem., no auduma, papīra) vai tā attēls veidots digitāli. Valsts karoga attēls ir valsts simbola vizuāls atveids, tādēļ bauda tādu pašu tiesisko aizsardzību kā pats valsts karogs.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!