Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Uzņēmuma vadības tiesības

J
jautā:
13. martā, 2024
Anna

Vai uzņēmuma vadība (darba devējs) drīkst sastāvēt no vairāk kā vienas personas? Vai visām šīm personām ir vienādas tiesības?

A
atbild:
18. martā, 2024

Saskaņā ar Darba likuma 4. panta pirmo daļu darba devējs ir fiziskā vai juridiskā persona vai arī tiesībspējīga personālsabiedrība, kas uz darba līguma pamata nodarbina vismaz vienu darbinieku. Tātad, ja runa ir par juridisko personu, tad darba devējs ir uzņēmums.

Savukārt Komerclikuma 221. pants noteic, ka valde ir sabiedrības izpildinstitūcija, kura vada un pārstāv sabiedrību (pirmā daļa), un valdes sastāvā var būt viens vai vairāki locekļi (otrā daļa). Komerclikuma 223. panta pirmā daļa noteic, ka visiem valdes locekļiem ir pārstāvības tiesības. Valdes locekļu pārstāvības tiesību apjoms noteikts uzņēmuma statūtos.

Ja uzņēmumā ir vairāki vadītāji, tad darbiniekam ir tiesības noskaidrot savu tiešo vadītāju. Ieteicams izpētīt uzņēmuma darba kārtības noteikumus.