Augstākās izglītības studiju programmu atšķirība

J
jautā:
13. maijā, 2013
Janis Ligzda

Ar ko atšķiras 2.līmeņa augstākās profesionālās izglītības programma no akadēmiskā bakalaura programmas?

A
atbild:
15. maijā, 2013
Zanda Lielbārde
LV portāls

Augstskolu likuma 59.pants paredz, ka atbilstoši valsts akreditētajai studiju programmai augstskolās iegūst:

1) akadēmisko izglītību un šādus grādus:

  • bakalaurs ( akadēmiskais grāds),
  • maģistrs (akadēmiskais grāds),
  • doktors (zinātniskais grāds);

2) ceturtā un piektā līmeņa profesionālo kvalifikāciju un šādus profesionālos grādus:

  • bakalaurs,
  • maģistrs.

Akadēmiskās bakalaura (3-4 gadi) studiju programmas nozīmē to, ka būs studiju procesā vairāk teoriju un zinātniskas pētniecības, savukārt mazāk praktiskas apmācības profesijā.

Profesionālās izglītības likuma 4.pants noteic, ka profesionālā augstākā izglītība iedalāma šādi:
1) pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība;
2) otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība.

1.līmeņa augstāko izglītību iegūst koledžā, savukārt 2.līmeņa profesionālo augstāko izglītību - augstskolās. 2. līmeņa augstākajā profesionālajā izglītības programmā kopējais studiju ilgums ir vismaz četri gadi un tajā iegūst augstākā līmeņa profesionālo kvalifikāciju. Profesionālās studiju programmas ir vairāk praktiskas, augstākajā līmenī tiek apgūtas profesijā nepieciešamās prasmes un iemaņas.