E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27999
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Siltumenerģijas apmaksa

J
jautā:
02. decembrī, 2022
ES

Dzīvoju deviņu dzīvokļu ēkā, kas ir rekonstruēta 1982. gadā. Atbilstoši padomju laika siltuma ievades sistēmai siltuma ievads ir no mājas otrā stāva gala dzīvokļiem. Dzīvokļi, kuros mājā ir visvēsāk, ir pirmā stāva vidējie dzīvokļi. Diemžēl šobrīd katram dzīvoklim nav iespējams uzstādīt saņemtā siltuma patēriņa skaitītājus, kaut arī ir dzīvokļi, kuros ir siltāks un kuros ir vēsāks. Atbilstoši pašreiz esošajai apmaksas sistēmai par saņemto siltumu summa par saņemtā siltuma daudzumu tiek dalīta uz esošo deviņu dzīvokļu kvadrātmetriem, kaut arī dzīvokļos ir atšķirīga temperatūra. Mājas iedzīvotāji, kuri dzīvo dzīvokļos, kuros ir siltāk, var regulēt siltuma padevi radiatoros ar ventiļiem, samazinot radiatoru siltumu dzīvoklī. Diemžēl viena kaimiņiene šobrīd apzināti nevis samazina siltuma padevi savā dzīvoklī, bet par spīti kaimiņiem, dodoties uz darbu, visu dienu dzīvoklī tur atvērtus logus. Uz citu kaimiņu iebildumiem kaimiņiene savu rīcību komentē šādi: “Es maksāju pēc sava dzīvokļa kvadrātmetriem.” Šobrīd LR valdība aicina taupīt energoresursus un dotē iedzīvotājiem siltumtarifus. Diemžēl iepriekš minētā kaimiņiene apzināti palielina kopējo mājas siltuma patēriņu un rēķinus par siltumu pārējiem mājas iedzīvotājiem. Kur un pie kā vērsties, lai atrisinātu šo problēmu juridiski korektā veidā?

A
atbild:
06. decembrī, 2022

Siltumenerģijas patēriņa aprēķināšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2015. gada 15. septembra noteikumi Nr. 524 “Kārtība, kādā nosaka, aprēķina un uzskaita katra dzīvojamās mājas īpašnieka maksājamo daļu par dzīvojamās mājas uzturēšanai nepieciešamajiem pakalpojumiem”. Minēto noteikumu 17. pants paredz, nosakot maksājamo daļu par siltumenerģiju vai dabasgāzi (turpmāk – siltumenerģija), dzīvojamās mājas īpašnieki var vienoties par dzīvojamai mājai piegādātās siltumenerģijas kopējo izmaksu sadalīšanu atbilstoši dzīvokļa, nedzīvojamās telpas vai mākslinieka darbnīcas iekštelpu platībai saskaņā ar šo noteikumu 1. pielikumu, ņemot vērā dzīvojamās mājas ievadā uzstādītā siltumenerģijas skaitītāja rādījumu.

Savukārt 23. punkts nosaka –, ja, nosakot maksājamo daļu, tiek izmantota siltumenerģijas uzskaites (sadales) kārtība, kas nav minēta šo noteikumu 19. punktā, dzīvojamās mājas īpašnieki var vienoties arī par citas, šo noteikumu pielikumos neminētas siltumenerģijas patēriņa metodikas izmantošanu, ja tiek ievēroti šo noteikumu pielikumos minētajās metodikās noteiktie siltumenerģijas sadales aprēķinu principi.

Tādējādi jums ir tiesības vērsties pie namu pārvaldnieka ar lūgumu sasaukt dzīvokļu īpašnieku kopsapulci jautājuma izlemšanai par patērētās siltumenerģijas metodikas noteikšanas maiņu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 185 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU