Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Vai laulībām ieslodzījuma vietā ir nepieciešama procesa virzītāja atļauja

J
jautā:
04. martā, 2024
Sana

Vai apcietinātajai personai ir jālūdz procesa virzītāja atļauja, lai reģistrētu laulību ieslodzījuma vietā?

A
atbild:
13. martā, 2024

Kriminālprocesa likuma 1. pants noteic, ka Kriminālprocesa likuma mērķis ir noteikt tādu kriminālprocesa kārtību, kas nodrošina efektīvu Krimināllikuma normu piemērošanu un taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu bez neattaisnotas iejaukšanās personas dzīvē.

Laulības slēgšana neattiecas uz konkrētā kriminālprocesā ievērojamu kriminālprocesuālo kārtību, un tā ir atzīstama par personas nemantisku tiesību, kuru nav pamata ierobežot vai kuras izmantošanai būtu nepieciešama atsevišķa atļauja.

Kriminālprocesa likums neparedz apcietinātajai personai lūgt atļauju procesa virzītājam stāties laulībās.

Slēdzot laulību (arī ieslodzījuma vietā), ievērojami Ministru kabineta noteikumi Nr. 761 “Noteikumi par civilstāvokļa aktu reģistriem”.