Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Cik dzīvokļu īpašnieku balsu vajag, lai pieņemtu lēmumu

J
jautā:
02. martā, 2024
Igors

Dzīvoju lauku daudzdzīvokļu mājā, kurā ir pieci dzīvokļi. Saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likumu katram īpašniekam ir tik balsu, cik dzīvokļu īpašumu. Lai pieņemtu lēmumus, ir nepieciešams 50% + 1 balss. Kā lai nosaka, cik balsu ir 50% + 1? Ja pieņem, ka balsis ir nedalāmas, tad sanāk divi varianti: ka 2 vai 3 balsis ir puse no īpašuma, jo matemātiski puse balsu ir 2,5 balsis. Vienmēr ir teikts: ja 0,5, tad apaļo uz augšu, un man sanāk, ka puse ir 3 balsis. Vai ir nepieciešamas 3 vai 4 balsis, lai pieņemtu lēmumus par jautājumiem?

A
atbild:
04. martā, 2024
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. un 17. pantā ir noteikts, cik balsu vajag, lai pieņemtu lēmumu par attiecīgo jautājumu. Jūsu gadījumā 50% +1 balss būtu trīs balsis.