E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 31821
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Veselība

Vai ir tiesības uz atkārtotu invaliditātes ekspertīzi, ja veselība pasliktinās

J
jautā:
14. februārī, 2024
Rasa

Esmu invalīde kopš bērnības (BCT). Tika piešķirta invaliditātes otrā grupa, pēc laika trešā. Šobrīd esmu nodarbināta beztermiņa trešās grupas invalīde. Gribētu vērsties VDEĀVK grupas pārskatīšanai, jo ir radušās citas veselības problēmas (ķīmijterapija, operācija utt.). Ja pašreizējās veselības problēmas VDEĀVK uzskatīs par mazsvarīgām, lai piešķirtu otro invaliditātes grupu, vai to piešķirs uz kādu laiku? Vai es nevaru zaudēt to, kas man jau bija piešķirts kopš bērnības, proti, trešo invaliditātes grupu uz mūžu?

A
atbild:
19. februārī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEAK) invaliditātes ekspertīzē var noteikt invaliditāti uz mūžu personām vecumā pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas, ja konstatēti Ministru kabineta noteikumos Nr. 805 “Noteikumi par prognozējamas invaliditātes, invaliditātes un darbspēju zaudējuma noteikšanas kritērijiem, termiņiem un kārtību” 7. pielikumā minētie anatomiskie defekti vai veselības traucējumi; ir stabili un neatgriezeniski funkcionēšanas ierobežojumi, kuru dēļ invaliditāte ir bijusi nepārtraukti noteikta ne mazāk kā piecus gadus, vai komisijai ir pamats uzskatīt, ka invaliditāte varētu tikt nepārtraukti noteikta vairāk nekā uz pieciem gadiem.

Cilvēkam, kuram noteikta invaliditāte vai darbspēju zaudējums, ir tiesības lūgt atkārtotu invaliditātes un darbspēju ekspertīzi jebkurā laikā, ja veselības stāvoklis ir būtiski pasliktinājies un tā radītais funkcionēšanas ierobežojums ir uzskatāms par stabilu. Tā paredzēts minēto Ministru kabineta noteikumu 13. punktā.

Informāciju par invaliditātes ekspertīzes kārtību var iegūt Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas tīmekļvietnē. Ar komisiju var sazināties, zvanot uz tālruni 2963280767614885 vai rakstot uz e-pasta adresi konsultacijas@vdeavk.gov.lv.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 36 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas