Lasīšanai: 1 minūte

Vai students var strādāt par sociālo darbinieku

J
jautā:
09. februārī, 2024
Kristīne

Labdien! Esmu profesionālās augstākās izglītības studiju programmas “Sociālais darbinieks” 2. kursa studente un vēlos uzsākt darbu kā sociālais darbinieks. Iepazīstoties ar skaidrojumiem un normatīvajiem aktiem, saprotu, ka strādāt par sociālo darbinieku nevaru. Vienlaikus Labklājības ministrijas amatpersonas skaidro, ka, ņemot vērā speciālistu trūkumu, var nodarbināt arī sociālā darba studentus, veidojot atsevišķu amata aprakstu (skat. LV portāla 12.02.2015. sniegto atbildi; L. Dārziņas 26.10.2023. rakstu LV portālā). Vai es drīkstu strādāt par sociālo darbinieku pieredzējuša kolēģa pārraudzībā vai ar mentora atbalstu?

A
atbild:
29. februārī, 2024

Atbilstoši Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 41. pantā noteiktajam tiesības veikt sociālo darbu ir personām, kuras ieguvušas pirmā vai otrā cikla augstāko izglītību sociālajā darbā vai karitatīvajā sociālajā darbā.