Lasīšanai: 1 minūte

Vai ir tiesības pieprasīt datus

J
jautā:
07. februārī, 2024
Aldis

Vai man kā zemes īpašniekam ir tiesības pieprasīt daudzdzīvokļu mājas pārvaldniekam parādnieku sarakstu par zemes nomu, lai vērstos pret nemaksātājiem ar piespiedu piedziņu?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Gundega Miķelsone, Mg. philol., Dr. iur., zvērināta advokāte

Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta pirmās daļas f) punkts nosaka: “Personas datu apstrāde ir likumīga tikai tādā apmērā un tikai tad, ja ir piemērojams vismaz viens no turpmāk minētajiem pamatojumiem: apstrāde ir vajadzīga pārziņa vai trešās personas leģitīmo interešu ievērošanai.”

Tātad personas datu apstrāde ir tiesiska, ja tā nepieciešama citas personas tiesību vai tiesisko interešu aizsardzībai. Ja jums ir pierādījumi, ka varat vērsties ar attiecīgu prasību pret personām, kuru datus pieprasāt, tad jūs esat tiesīgs šādus datus pieprasīt.