Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Sodāmība ir pamats liegt pieeju valsts noslēpumam

J
jautā:
19. janvārī, 2024
Helēna

Vai personai ir tiesības strādāt par valstij stratēģiski svarīgu objektu iepirkumu speciālistu, ja šī persona ir krimināli sodīta? Vai šādam amatam ir derīgs cilvēks bez augstākās izglītības?

A
atbild:
08. februārī, 2024
Valsts kanceleja
Eva Bērze, Komunikācijas departamenta konsultante

Lai ieņemtu amatu, kas saistīts ar stratēģiski svarīgu objektu iepirkumiem, var būt nepieciešamība saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Saskaņā ar likumu “Par valsts noslēpumu” sodāmība ir pamats liegt saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam. Lai persona varētu ieņemtu ierēdņa amatu, augstākā izglītība ir obligāta prasība. Tā attiecas uz daudziem amatiem valsts pārvaldē.

Lai noskaidrotu konkrētajam amatam izvirzītās prasības, aicinām konsultēties ar iestādi, kura izsludinājusi vakanci.