Atvaļinājuma dienu apmaksa summētā darba laika darbiniekam

J
jautā:
12. janvārī, 2024
Sanita

Cik atvaļinājuma dienām jābūt apmaksātām, ja atvaļinājums ir no 19.12.2023. līdz 08.01.2024.? Tas ir maiņu darbs, trīs dienas strādā, trīs brīvas.

A
atbild:
20. janvārī, 2024
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Darba likuma 75. panta astotajai daļai ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma vai apmaksātā papildatvaļinājuma laiku aprēķina, dienas vai stundas vidējo izpeļņu reizinot ar darba dienu vai stundu skaitu atvaļinājuma laikā.

Tas nozīmē, ka darba devējam ir jāapmaksā tās dienas vai stundas, kuras darbiniekam būtu jāstrādā, ja viņam netiktu piešķirts ikgadējais atvaļinājums. Līdz ar to darba samaksa, kuru darbinieks saņem par līdzīgā periodā nostrādāto, nevarētu būtiski atšķirties no summas, kas izmaksājama par darba dienām vai stundām atvaļinājuma laikā.

Ja darba devēja rīkojumā par atvaļinājuma piešķiršanu ir norādīts periods 19.12.2023.–08.01.2024. un darba līgumā ir nolīgts summētais darba laiks, kurā saskaņā ar grafiku strādājat trīs dienas, kam seko trīs brīvdienas, tad konkrētā atvaļinājuma laikā ir apmaksājamas 12 dienas.