TĒMA: Pirmsskola

Kas jādara, lai bērnu pieteiktu citas pašvaldības bērnudārzā

J
jautā:
08. janvārī, 2024
Arturs

Kas man jādara, lai varētu bērnu pieteikt no vienas pašvaldības bērnudārza uz otras pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādi?

A
atbild:
07. februārī, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Izglītības likuma 57. panta pirmajā punktā ir noteiktas bērna vecāku tiesības izvēlēties izglītības iestādi, kurā bērns iegūst izglītību.

Katra pašvaldība saistošajos noteikumos nosaka kārtību, kādā vecāki reģistrē bērnu pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē. Līdz ar to nevaram sniegt konkrētu atbildi, nezinot, kuras pašvaldības bērnudārzā plānojat bērnu pieteikt. Aicinām sazināties ar pašvaldību, kuras teritorijā atrodas izvēlētais bērnudārzs, vai izvēlēto izglītības iestādi, kur tiks sniegtas konkrētas norādes.

Vēršam uzmanību, ka pieteikt bērnu pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs var elektroniski portālā ePakalpojumi.lv vai valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv. Savukārt Rīgas pašvaldības teritorijā esošajās iestādēs tas iespējams, izmantojot Rīgas pašvaldības pakalpojumu portālu.

Tāpat jāņem vērā, ka bērni pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādēs tiek uzņemti, ievērojot iesniegumu reģistrācijas secību un brīvo vietu skaitu konkrētajā izglītības iestādē. Primāri tiek uzņemti pašvaldības teritorijā deklarētie bērni. Tāpēc var nākties pagaidīt, līdz bērnu būs iespējams uzņemt izvēlētajā pirmsskolas izglītības iestādē.

Savukārt, ja vēlaties bērnu pieteikt citas pašvaldības privātajā pirmsskolas izglītības iestādē, jums jāvēršas pie iestādes vadības.

Kad izvēlētā izglītības iestāde būs gatava uzņemt jūsu bērnu, jums esošajā izglītības iestādē jāiesniedz iesniegums par bērna atskaitīšanu no iestādes, norādot pamatojumu (bērnudārza maiņa).