Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma izmantošana

J
jautā:
18. decembrī, 2023
Agris

Labdien! Vai garāžu kooperatīvā var novietot neskaitāmi daudz neejošu mašīnu (šrots), kuras jau gadiem stāv un rodas arvien vairāk? Tās tur novieto viena persona (kura sevi dēvē par apsaimniekotāju). Zeme viņam nepieder, drīz nevarēs tikt pie savas garāžas. Viņš ar šādu rīcību rada kaitējumu dabai. Kur vērsties, lai atrisinātu šo situāciju? Paldies!

A
atbild:
29. decembrī, 2023

Jautājumā norādīts, ka zeme, uz kuras tiek novietoti mehāniskie transportlīdzekļi, nepieder kooperatīvajai sabiedrībai. Līdz ar minēto būtu noskaidrojams, kas ir zemes īpašnieks un vai minētās darbības tiek veiktas ar īpašnieka atļauju. Pēc īpašumtiesību noskaidrošanas jūs varat vērsties pie zemes īpašnieka ar prasību sakārtot vidi. Ja īpašuma izlietošanas rezultātā tiek nodarīts kaitējums videi, jūs varat ar iesniegumu vērsties Valsts vides dienestā.