Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai dzīvoklim ir bijusi pārbūve

J
jautā:
23. novembrī, 2023
Raivo

Kā es varu noskaidrot, vai dzīvoklim ir bijusi pārbūve un, ja ir bijusi, vai tā ir saskaņota?

A
atbild:
27. novembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Katram kadastra objektam ir jābūt būvju kadastrālās uzmērīšanas (inventarizācijas) lietai, kur redzams, vai ir veikta pārbūve.

Būves vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta ir noteiktā datumā apvidū iegūts būves vai telpu grupas plānojums un raksturojošie rādītāji, kas reģistrēti Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmā.

Būves vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta sastāv no teksta un grafiskās daļas.

Kadastra subjektam ir pienākums ierosināt kadastra objekta datu aktualizāciju kadastrā, ja mainīts nekustamā īpašuma sastāvs vai nekustamā īpašuma objektu raksturojošie dati.

Vairāk par to, kas redzams būvju kadastrālās uzmērīšanas lietā, varat izlasīt šajā skaidrojumā “Kādus datus ietver būvju vai telpu grupas kadastrālās uzmērīšanas lieta”.