Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā izšķirt laulību, ja nav zināma laulātā dzīvesvieta

J
jautā:
10. novembrī, 2023
juris

Labdien! Vēlos šķirties no sievas, ar kuru kopā nedzīvojam jau 30 gadus. Kopīgas mantas nav, sieva dzīvo Īrijā, uz Latviju nebrauc vispār. Sievas adresi nezinu, tikai e-pastu. Uz manu lūgumu atsūtīt savu adresi viņa neatbild. Kā rīkoties?

A
atbild:
16. novembrī, 2023

Civillikuma 27. panta otrā daļa nosaka: prasība pret atbildētāju, kura dzīvesvieta nav zināma vai kuram nav pastāvīgas dzīvesvietas Latvijā, ceļama pēc viņa nekustamā īpašuma atrašanās vietas vai pēc viņa pēdējās zināmās dzīvesvietas. Tas nozīmē, ka jums ir tiesības vērsties tiesā, norādot savas sievas pēdējo zināmo dzīvesvietu.

Vairāk par laulības šķiršanu varat izlasīt LV portāla publicētajā e-konsultācijā “Vai Latvijā var izšķirt laulību, ja laulātie dzīvo ārzemēs”.