Lasīšanai: 1 minūte

Slimības laiks dod tiesības uz atvaļinājumu

J
jautā:
08. novembrī, 2023
Sintija

Labdien! Vēlos noskaidrot, vai man pienākas atvaļinājums, ja biju uz darbnespējas lapas no 25.11.2022. līdz 24.11.2023. Cik dienu? Paldies!

A
atbild:
21. novembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Saskaņā ar Darba likuma 152. panta pirmo daļu laikā, kas dod tiesības uz ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu, ieskaita laiku, kad darbinieks bijis faktiski nodarbināts pie attiecīgā darba devēja, un laiku, kad darbinieks nav veicis darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, tai skaitā pārejošas darbnespējas laiku.

Tādējādi jums ir tiesības uz darba devēja piešķirtu atvaļinājumu, ietverot visu jautājumā norādīto laiku, kad faktiski nestrādājāt, bet bija izsniegta darbnespējas lapa. Cik kopumā ilgs neizmantotais atvaļinājums jums pienākas, varēs atbildēt jūsu darba devēja pārstāvis, kura rīcībā ir informācija par jūsu nodarbinātību.