Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Par banku, no kuras pārskaitīt Krievijas pensiju, jāuzzina KF iestādē, kas to izmaksāja

J
jautā:
04. novembrī, 2023
Armands Lejnieks

Manas sievas patēvs visu laiku saņēma Krievijas pensiju, bet 01.11.2023. no “Luminor” bankas saņēma paziņojumu, ka turpmāk tas vairs nav iespējams. Iemesls: “Gazprombank”, no kuras viņš saņēma pārskaitījumus, ir iekļauta starptautisko sankciju sarakstā. Kur jāvēršas, lai nomainītu Krievijas banku, no kuras pārskaita Krievijas pensiju?

A
atbild:
07. novembrī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Egita Garā, Pensiju metodiskās vadības daļas vadītāja

Informāciju par situācijām saistībā ar pensijām LV portāls parasti skaidro Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA). Tiesa, ne vienmēr pensijas tiek izmaksātas ar VSAA starpniecību.

VSAA informē: no jautājuma varam secināt, ka Krievijas Federācijas (KF) pensija tika saņemta bez Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras iesaistes. Līdz ar to VSAA nevar sniegt skaidrojumu. Personai jāvēršas tajā KF iestādē, kas izmaksāja šo pakalpojumu.