Lasīšanai: 1 minūte

Vai zemesgrāmatā neierakstīts ceļš skaitās īpašums

J
jautā:
02. novembrī, 2023
Aiga

Labdien! Ja īpašums Jelgavā nebija ierakstīts zemesgrāmatā, vai tas skaitījās mans? Saskaņā ar pavēsti uz mana vārda notika tiesa par parādiem.

A
atbild:
06. novembrī, 2023

Jautājumā trūkst informācijas par tiesas pavēstes saturu.

Saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 11. pantā nostiprināto likuma atrunas principu tiesu pavēstē ir jābūt konkrēti norādītam pamatojumam, kāpēc tā jums tiek sūtīta.

Ņemot vērā Zemesgrāmatu likuma 3. pantā noteikto, “katrs nekustams īpašums ierakstāms zemesgrāmatā tajā rajona (pilsētas) tiesā, kuras darbības teritorijā tas atrodas”. Jums ir tiesības konkrētajā rajona (pilsētas) tiesā precizēt informāciju par jautājumā minēto ceļu.