Lasīšanai: 1 minūte

Grozījumi darba līgumā var ietvert amata, atalgojuma u. c. noteikumu maiņu

J
jautā:
18. oktobrī, 2023
Anna

Ja darba vietā paredzētas strukturālas izmaiņas (mainās departamentu un nodaļu skaits, nosaukums un tiek reorganizēts darbinieku skaits katrā departamentā), kā rezultātā tiek piedāvāts zemāks amats vai atalgojums, vai tam ir juridisks pamatojums?

A
atbild:
25. oktobrī, 2023
Valsts darba inspekcija
Dace Stivriņa, Klientu atbalsta nodaļas vadītāja

Ja darba devējs veic strukturālas pārmaiņas, kā rezultātā mainās departamentu un nodaļu skaits, kā arī darbinieku skaits katrā departamentā, tad, ja darbinieki tiek nodarbināti darba tiesisko attiecību ietvaros, ir nepieciešams veikt grozījumus darba līgumā.

Grozījumi darba līgumā ir veicami, ievērojot Darba likuma 97. pantā (darba līguma grozīšana, darbiniekam un darba devējam vienojoties) vai 98. pantā (darba līguma uzteikums saistībā ar tajā piedāvātajiem grozījumiem) noteikto kārtību. Darba līguma grozījumi var ietvert gan amata maiņu (zemāku vai augstāku amatu), gan atalgojuma maiņu, gan darba vietas maiņu u. tml.