Pirmsskolas pedagoga slodzes sadalījums

J
jautā:
06. oktobrī, 2023
Estere

Labdien! Strādāju privātajā pirmsskolas iestādē ar bērniem vecumposmā no pusotra līdz trijiem gadiem trīs dienas nedēļā. Vai man pienākas stundas par gatavošanos nodarbībām?

A
atbild:
09. oktobrī, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 32.4. punktā noteikts, ka viena mēneša darba algas likme pirmsskolas izglītības pedagogiem ir 40 darba stundas nedēļā – darba stundas ar izglītojamiem (atbilstoši šo noteikumu 3. pielikumā norādītajam darba slodzes sadalījumam) un darba stundas, lai sagatavotos nodarbību vadīšanai. Saskaņā ar minēto noteikumu 3. pielikuma “Pedagogu darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme” 8. punktā noteikto no kopējās pirmsskolas pedagoga darba slodzes (40 astronomiskajām stundām nedēļā) 34 stundas paredzētas nodarbību vadīšanai. Tātad 6 stundas nedēļā paredzētas, lai sagatavotos nodarbību vadīšanai.

Ja jūs strādājat mazāku stundu skaitu, tad proporcionāli tam aprēķināms arī stundu sadalījums.

Minētie noteikumi ir saistoši visām izglītības iestādēm, t.sk. privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm.