Lasīšanai: 1 minūte

Piemaksa par nozīmīgu ieguldījumu institūcijas stratēģisko mērķu sasniegšanā

J
jautā:
06. oktobrī, 2023
Mairita

Labdien! Darbiniekam par 20 nostrādātajiem gadiem iestādē izmaksāta piemaksa par nozīmīgu ieguldījumu attiecīgās institūcijas stratēģisko mērķu sasniegšanā (Atlīdzības likuma 14. panta 12. daļa), 30% apmērā no mēnešalgas. Darbinieka mēnešalga ir 1000 EUR, izmaksāti 300 EUR. Vai ir pārkāpts piemaksas apmērs, ja darbinieks pusi no mēneša bija atvaļinājumā?

A
atbild:
17. oktobrī, 2023
Valsts kanceleja
Eva Bērze, Komunikācijas departamenta konsultante

Atlīdzības likumā noteikts, ka piemaksa par nozīmīgu ieguldījumu institūcijas stratēģisko mērķu sasniegšanā (ne vairāk kā 30% no mēnešalgas) aprēķināma proporcionāli nostrādātajam laikam, nevis no pilnas mēnešalgas.

Vienlaikus norādāms, ka nereti nodarbinātajiem līdzīgos gadījumos izmaksā nevis piemaksu, bet gan naudas balvu. Naudas balvas izmaksa nav piesaistīta attiecīgajā mēnesī nostrādātajam laikam, taču tās kopsumma nevar pārsniegt nodarbinātā mēnešalgas apmētu kalendārā gada ietvaros.