Darbnespējas lapas apmaksa pēc BKA

J
jautā:
20. septembrī, 2023
Alise

Labdien! Dekrēta atvaļinājums drīz beigsies, bet ir problēmas ar muguru. Vai pēc dekrēta atvaļinājuma es uzreiz varu ņemt darbnespējas lapu? Vai man to apmaksās? Vai ir jānostrādā kāds periods, lai varētu ņemt darbnespējas lapu?

A
atbild:
26. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Pieņemams, ka jautājumā runa ir par bērna kopšanas atvaļinājumu, nevis maternitātes atvaļinājumu (pirmsdzemdību un dzemdību).

Vispārēji jebkurš pacients saslimšanas gadījumā ir tiesīgs vērsties pie ārsta, kurš ir tiesīgs izsniegt darbnespējas lapu. Ārsta pienākumos nav pārliecināties, vai persona, kura lūdz izsniegt darbnespējas lapu, ir vai nav darba attiecībās. Pacientam jāņem vērā, ka darbnespējas lapu, atrodoties bērna kopšanas atvaļinājumā un nestrādājot, nevar saņemt.

Pēc bērna kopšanas atvaļinājuma beigām, ja ārsts ir personai izsniedzis darbnespējas lapu A vai B (slima bērna kopšanai), tā tiks apmaksāta vispārējā kārtībā. Par izsniegtu darbnespējas lapu būtu ieteicams nekavējoties informēt darba devēju.

Vairāk par darbnespējas lapu apmaksu varat lasīt LV portāla skaidrojumos: