Cik izmaksās dāvinājuma līguma slēgšana

J
jautā:
18. septembrī, 2023
Natālija

Meita uzdāvināja mātei nekustamo īpašumu. Māte vēlas pēc sešiem mēnešiem to dāvināt dēlam. Īpašuma kadastrālā vērtība ir 15 000 eiro. Cik izmaksās dāvinājuma līguma slēgšana?

A
atbild:
12. oktobrī, 2023
Gita Rubīna
zvērināta notāre

Zvērināta notāra amata atlīdzība par dāvinājuma līguma sagatavošanu un apliecināšanu notariālā akta formā tiek iekasēta atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 737 “Noteikumi par zvērinātu notāru atlīdzības taksēm un to noteikšanas kārtību” 6. punktam. Izmaksas ietekmē dāvināmā īpašuma vērtība, un tās ir 0,5% no dāvināmā īpašuma vērtības, bet ne mazāk kā 80 eiro, kam jāpieskaita arī PVN, valsts nodevas par notariālo darbību izpildi (3,56 eiro – par notariālā akta taisīšanu un 1,07 eiro – par katru līguma izrakstu) un amata atlīdzības izmaksas par dāvinājuma līguma izrakstu izgatavošanu (notariālo aktu grāmatas otro un turpmāko izrakstu izsniegšana – 3,50 eiro par katru aktu grāmatas lappusi). Par dāvināmā īpašuma vērtību uzskatāms augstākais novērtējums, proti, līgumā norādītā nekustamā īpašuma vērtība, par kuru darījuma dalībnieki līgumā vienojušies, vai nekustamā īpašuma kadastrālais novērtējums. Papildus par īpašuma tiesību nostiprināšanu zemesgrāmatā būs jāmaksā valsts nodeva – 0,5% no dāvināmā īpašuma vērtības – un kancelejas nodeva – 21,50 eiro (ja apdāvinātais vēlēsies saņemt zemesgrāmatu apliecību) vai 13,50 eiro (ja apdāvinātais nevēlēsies saņemt zemesgrāmatu apliecību).