Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājuma naudas izmaksa

J
jautā:
17. septembrī, 2023
Iveta

Strādāju pašvaldības iestādē, pansionātā. Vai drīkst izmaksāt algu un atvaļinājuma naudu kopā? Vai man ir tiesības prasīt, lai izmaksā atsevišķi (lai būtu mazāki nodokļi)? Paldies.

A
atbild:
26. septembrī, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 69. panta ceturtā daļa paredz, ka atvaļinājuma nauda kopā ar darba samaksu par laiku līdz atvaļinājumam ir izmaksājama, dienu pirms darbinieks sāk izmantot tam piešķirto atvaļinājumu.

Vienlaikus šī paša panta regulējums paredz darbinieka tiesības rakstveidā prasīt darba devējam atvaļinājuma naudas izmaksu pārcelt ne vēlāk kā uz nākamo darba samaksas reizi .

Ieturēto nodokļu apmērs kopumā nemainīsies.