TĒMA: Mājoklis

Gaisa temperatūra dzīvoklī

J
jautā:
13. septembrī, 2023
Iveta

Agrāk MK noteikumi Nr. 907 noteica, ka “.. līdz 2023. gada 30. aprīlim dzīvojamās mājas pārvaldītājs nodrošina atbilstošus apkures sistēmas iestatījumus, lai apkures sezonas laikā ikvienā dzīvojamās mājas dzīvojamo telpu grupā gaisa temperatūra nepārsniedz 19 °C, ja dzīvojamās mājas kopīpašnieki vai – dzīvokļu īpašumu mājā – dzīvokļa īpašnieki nav lēmuši citādi.” Kādai minimālajai temperatūrai šogad apkures sezonā ir jābūt nodrošinātai daudzdzīvokļu mājā, ja mēs nerenovētā mājā kā kaimiņi nespējam vienoties: vienam ir karsti, citam auksti, cits grib maksāt mazāk. Kuri tiesību akti nosaka mūsu kā patērētāju tiesības pieprasīt konkrētu likumā noteikto temperatūru? Kāda tā ir (konkrēts skaitlis, nevis mistiska komforta temperatūra, kas katram ir sava)? Kāda temperatūra jānodrošina apsaimniekotājam?

A
atbild:
22. septembrī, 2023

Normatīvie akti neregulē minimālo un maksimālo temperatūru, kāda nodrošināma dzīvojamā mājā apkures sezonā. Ministru kabineta noteikumu Nr. 907 “Noteikumi par dzīvojamās mājas apsekošanu, tehnisko apkopi un kārtējo remontu” grozījumu mērķis bija nodrošināt, lai iepriekšējā apkures sezonā apkures sistēmā tiktu iestatīts tāds temperatūras režīms, kas ļautu ietaupīt energoresursus. Temperatūras režīmu dzīvojamā mājā nosaka pārvaldnieks (atbilstoši pilnvarojumam) vai dzīvokļu īpašnieku kopība. Savukārt būvnormatīvi nosaka minimālās tehniskās prasības, kas jāievēro, projektējot jaunu ēku vai tās pārbūvi.