E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30379
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Maksāšanas kārtības noteikumi par ēkas pārvaldīšanu

J
jautā:
06. septembrī, 2023
Santa

Dzīvojamai mājai ir noslēgts pārvaldīšanas līgums, un tajā ir iekļauts punkts par maksāšanas kārtības noteikumu: “Nepieciešamo izdevumu apmēru un pārvaldīšanas pakalpojuma maksu īpašuma pārvaldīšanai var mainīt, īpašniekiem par to lemjot kopsapulcē. Ja īpašnieku kopsapulcē nevar tikt pieņemts lēmums trīs mēnešu laikā pēc tam, kad pārvaldnieks par nepieciešamo izdevumu un pārvaldīšanas pakalpojuma maksas apmēru īpašuma pārvaldīšanai ir informējis īpašniekus, izmaiņas stājas spēkā ar trešo mēnesi pēc īpašnieku informēšanas un ir spēkā līdz nākamā īpašnieku kopsapulces lēmuma pieņemšanai par nepieciešamo izdevumu apmēru īpašuma pārvaldīšanai. Par maksas izmaiņām pārvaldnieks informē īpašniekus, publicējot to ikmēneša rēķina otrajā pusē.” Vai atbilstoši pārvaldīšanas likumam šāds noteikums līgumā būs tiesisks, respektīvi, vai, īpašniekiem nepieņemot lēmumu trīs mēnešu laikā, pārvaldnieks būs tiesīgs maksu palielināt?

A
atbild:
11. septembrī, 2023
Inese Helmane
LV portāls
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta 9. punkts noteic, ka vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību.

Strīda gadījumā izšķirošs varētu būt jautājums par to, vai nosacījums atbilst Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta 9. punktam, jo lēmuma pieņemšana par dzīvojamās mājas pārvaldīšanas izdevumu noteikšanas un maksāšanas kārtību ir dzīvokļu īpašnieku kopsapulces ekskluzīvajā kompetencē. Faktiski šajā gadījumā lemšana ir aizstāta ar paziņošanu, lai gan pie zināma nosacījuma, par ko īpašnieki ir nobalsojuši.

Ieteiktu jums vērsties, lai saņemtu konsultāciju, pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 159 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas