Kas jāievēro, pasūtot zāles no trešajām valstīm

J
jautā:
15. augustā, 2023
Melīna

Sveiki! Vai par recepšu medikamentu, kuri nav aizliegto vielu sarakstā, pasūtīšanu no trešajām valstīm var tikt piemērots sods?

A
atbild:
14. septembrī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Lai, nepārkāpjot likumu, pasūtītu medikamentus, jāņem vērā Ministru kabineta noteikumi “Zāļu izplatīšanas un kvalitātes kontroles kārtība”. Tie paredz, ka fiziskajai personai ir tiesības (neattiecas uz narkotiskajām un psiho­tropajām zālēm) personiskai lietošanai ievest no ārvalstīm vai saņemt pasta sūtījumā zāles, ja tās ir konkrētā zāļu formā oriģinālajā iepakojumā, to ražotājs un ražotājvalsts ir identificējama uz iepakojuma un par tām ir pirkuma čeks vai līdzvērtīgs dokuments. Taču, ja tās tiek ievestas no trešajām valstīm, to daudzums nedrīkst pārsniegt sešu mēnešu lietošanas devu. Tāpat no trešajām valstīm pa pastu saņemtās zāles izsniedz pret recepti vai ārstniecības iestādes izdotu dokumentu (tas attiecas gan uz recepšu, gan bezrecepšu medikamentiem). Dokumentiem svešvalodā pievieno apliecinātu tulkojumu saskaņā ar normatīvajiem aktiem par kārtību, kādā apliecināmi dokumentu tulkojumi valsts valodā.