Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai vienlaikus var saņemt invaliditātes pabalstu un invaliditātes pensiju

J
jautā:
15. augustā, 2023
Andris

Labdien! Rakstu, atsaucoties uz jautājumu Nr. 30103 “Kad ir tiesības uz invaliditātes pensiju”. Vai es šobrīd, saņemot invaliditātes pabalstu, varu vienlaikus saņemt arī invaliditātes pensiju? Vai, saņemot invaliditātes pensiju, tiek ietekmēts apjoms, ko es saņemšu, kad sasniegšu vecuma pensiju?

A
atbild:
18. augustā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu piešķir, ja nepietiekama apdrošināšanas stāža dēļ nav tiesības saņemt invaliditātes pensiju. Nevar vienlaikus saņemt abus maksājumus – invaliditātes pabalstu un invaliditātes pensiju.

Likumā “Par valsts pensijām” noteikts: “Invaliditātes pensijas vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta vietā piešķirtā vecuma pensija invaliditātes laikā nedrīkst būt mazāka par invaliditātes pensiju vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas saņemts līdz vecuma pensijas piešķiršanas dienai.”