E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30176
Lasīšanai: 2 minūtes

Ceļa zīmes darbības attālums

J
jautā:
11. augustā, 2023
IGORS

Labdien! Iebraucot apdzīvotā vietā “Tūja”, kas atrodas Limbažu novadā, ir ceļa zīme Nr. 523 “Stāvēšanas aizlieguma zona” bez papildu attāluma norādes, pēc kuras ir vairāki kilometri neapdzīvotas vietas, savukārt pēc tam jau sākas cita apdzīvota vieta (“Lembuži”), kur papildu zīmju nav. Es novietoju auto atbilstoši apdzīvotas vietas likumam, bet tiku sodīts par zīmes Nr. 523 pārkāpšanu. Cik kilometru šāda aizlieguma zona apdzīvotās un neapdzīvotās vietās var turpināties? Vai pirms katras jaunas apdzīvotas vietas nav jābūt dublējošai vai citai zīmei, lai autovadītājiem kilometriem nebūtu jānovērš uzmanība no ceļa, meklējot zonas beigas, un tie netiktu maldināti? Paldies!

A
atbild:
16. augustā, 2023

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 276.18. punktam 523. zīme “Stāvēšanas aizlieguma zona” nozīmē, ka stāvēt aizliegts uz visiem ceļiem teritorijā, kurā iebraukšana apzīmēta ar 523. zīmi. Zīmes darbība neattiecas uz automobiļiem, kas apzīmēti ar invalīdu stāvvietu izmantošanas karti.

Norādījuma zīmes ievieš vai atceļ noteiktu ceļu satiksmes režīmu. Attiecīgi šīs zonas darbības beigas apzīmētas ar 524. zīmi “Stāvēšanas aizlieguma zonas beigas”. Minētie noteikumi neparedz, ka 523. ceļa zīmes darbības zona beigtos līdzās izbraukšanai no apdzīvotās vietas, kā arī dublējošo ceļa zīmju uzstādīšanu vai darbības attāluma norādīšanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 242 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas