E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30160
Lasīšanai: 2 minūtes
TĒMA: Skola
1
1

Vai pirmsskolas pedagogs var strādāt par pedagoga palīgu sākumskolā

J
jautā:
10. augustā, 2023
Kristiāna

Sveicināti! Vai es, ja man ir pabeigta pirmsskolas izglītība, drīkstu strādāt skolā par pedagoga palīgu 1.–4. klasei?

A
atbild:
15. augustā, 2023
Sarmis Mikuda
LV portāls

Pedagoga palīgs ir pedagogu amatiem pielīdzināms amats izglītības iestādē (atšķirībā no skolotāja palīga, kas ir tehniskais darbinieks). Tas noteikts MK noteikumu Nr. 354 “Noteikumi par pedagogu profesiju un amatu sarakstu” pielikumā “Pedagogu profesiju un amatu saraksts”. Līdz ar to, lai varētu strādāt par sākumskolas pedagoga palīgu, ir jāiegūst sākumizglītības pedagogam nepieciešamā izglītība un profesionālā kvalifikācija.

No jūsu uzdotā jautājuma var noprast, ka esat ieguvusi pedagoģisko izglītību un pirmsskolas skolotāja profesionālo kvalifikāciju. Tātad uz jums attiecināms Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 4. punktā noteiktais: “Persona, kurai ir šajos noteikumos minētā pedagoģiskā izglītība, ir tiesīga īstenot citu mācību priekšmetu, ja viņa ir apguvusi vai gada laikā uzsākusi apgūt šo noteikumu 21.4. apakšpunktā noteikto profesionālās kompetences pilnveides programmu, vai šo noteikumu 21.1., 21.2. vai 21.3. apakšpunktā noteikto profesionālās kompetences pilnveides programmu vismaz 72 stundu apjomā, vai augstākās izglītības studiju programmas ietvaros apguvusi vai apgūst ar mācību priekšmetu saistītu studiju programmas daļu vismaz divu kredītpunktu jeb vismaz 72 stundu apjomā.”

Jums jāapgūst minēto noteikumu 21.4. punktā noteiktajam atbilstoša pedagoga profesionālās pilnveides programma “Sākumizglītības skolotājs” 160 stundu apjomā, pēc kuras apguves pedagogs iegūst sākumizglītības  skolotāja sertifikātu un kuru, saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju, izstrādā un īsteno augstākās izglītības iestādes, kas īsteno pedagoģijas studiju programmas. Šāds sertifikāts dos jums tiesības strādāt ne tikai par sākumizglītības pedagoga palīgu, bet arī sākumizglītības skolotāju.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 241 jautājumu. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU