E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 30058
Lasīšanai: 2 minūtes

Starpgabala iegāde

J
jautā:
31. jūlijā, 2023
Inese

Labdien! Ir pašvaldībai piederošs starpgabals, kas robežojas ar pašvaldības zemesgabalu, diviem privātīpašumiem un ezeru, t. i., šim zemesgabalam nav tiešas piekļuves no koplietošanas ceļa (servitūta ceļa). Pašlaik esmu šī starpgabala nomnieks. Vēlos iegādāties starpgabalu savā īpašumā. Vai obligāti ir nepieciešama izsole, kurā piedalās piegulošo zemesgabalu īpašnieki? Vai gadījumā, ja viens no piegulošo zemesgabalu īpašniekiem to iegādājas savā īpašumā, viņš to var nodalīt no sava īpašuma un man pārdot bez servitūta nostiprināšanas pa savu zemi?

A
atbild:
01. augustā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Pašvaldības zemes starpgabalu atsavināšanas process tiek organizēts atbilstoši Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktajam. Pirmpirkuma tiesības ir tikai piegulošo zemesgabalu īpašniekiem (lai veicinātu zemes starpgabala konsolidāciju ar piegulošo zemesgabalu), un izsoles notiek tikai gadījumos, kad piesakās vismaz divas pirmpirkuma tiesīgās personas, kuras atbilstoši tām nosūtītajā atsavināšanas paziņojumā norādītajam ir informētas par konkrētā zemes starpgabala nosacīto cenu (to nosaka sertificēts vērtētājs atbilstoši tirgus situācijai) un citiem tā atsavināšanas nosacījumiem.

Lai saņemtu atbildi uz jautājumu (“ja viens no piegulošo zemesgabalu īpašniekiem to iegādājas savā īpašumā, vai viņš to var nodalīt no sava īpašuma un man pārdot bez servitūta nostiprināšanas pa savu zemi”), ar visiem dokumentiem būtu jāvēršas pie kvalificēta jurista vai zvērināta advokāta.

Par to, kā no pašvaldības atpirkt zemi vai būvi, vairāk varat lasīt LV portāla publikācijā, kas ir pieejama šeit.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 237 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas