Lasīšanai: 1 minūte

Vai vajag saskaņot ventilācijas ierīkošanu dzīvokļa virtuvē

J
jautā:
31. jūlijā, 2023
Diāna G.

Mums ir 103. sērijas daudzdzīvokļu ēka. Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem virtuvē piespiedu ventilāciju nedrīkst pieslēgt kopējam ventilācijas kanālam. Ja mēs gribam novadīt ventilāciju virtuvē, izurbjot sienā caurumu, kura izmērs ir aptuveni 10 cm uz āru, vai ir nepieciešama šī īpašā dokumentācija atļauja un projekts? Ja tas ir vajadzīgs, kur un kādā secībā to veikt? Mums ir privāts dzīvoklis.

A
atbild:
04. augustā, 2023
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Šajā gadījumā, piesaistot sertificētu būvspeciālistu, ir jāizstrādā un Būvniecības informācijas sistēmā (BIS) jāiesniedz paziņojums par būvniecību. Būvniecības ierosinātājs būs tiesīgs uzsākt darbus pēc paziņojuma iesniegšanas BIS. Tāpat vajadzīgs saskaņojums ar vairākumu ēkas kopīpašnieku, jo būvniecība skar ēkas ārsienu un fasādi, kas ir kopīpašuma daļa.