Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

No vecāku dāvinājuma nodoklis nav jāmaksā

J
jautā:
18. jūlijā, 2023
Nata

Ja māte papildina bērna kontu ar 5 000 eiro, vai bērnam par to ir jāmaksā nodoklis? Vai bērnam tas ir jānorāda ikgadējā ienākumu deklarācijā?

A
atbild:
20. jūlijā, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā ir noteikts, ka ar nodokli netiek apliktas dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē (vecākiem, bērniem, mazbērniem, vecvecākiem, brāļiem, māsām, mazmazbērniem, brāļu un māsu bērniem).

Ja nauda saņemta no vecākiem, bērnam tas nav ar nodokli apliekams ienākums.

Gada ienākumu deklarācijā šāds pārskaitījums kā neapliekams ienākums jānorāda, ja gadā tas ir virs 10 000 eiro.