Lasīšanai: 1 minūte

Daļu no kopīpašuma drīkst atsavināt

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
27. jūnijā, 2023
Zane

Labdien! Vectēvam pieder 1/3 no īpašuma. Īpašums nav dalīts, uz visiem ir viena zemesgrāmata. Vectēvs vēlas savu daļu pārrakstīt mazmeitai, ar kuru nav radniecīgu saišu. Kāda ir darbību/papīru kārtošanas secība? Kādas ir aptuvenās izmaksas?

A
atbild:
25. jūlijā, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

Vispirms ieteicams konsultēties ar notāru, kurš izskaidros atbilstošāko darījuma veidu un ar to saistītās izmaksas.

Ja vectēvam pieder daļa no kopīpašuma, to drīkst atsavināt, ja zemesgrāmatā nav reģistrēti liegumi, ierobežojumi.

Īpašniekam ir tiesības atsavināt savu īpašumu personām, kuras nav radinieki, kā arī radiniekiem.
Īpašumtiesību maiņai ir nepieciešams tiesisks darījums, piem., dāvinājums, pirkums, uztura līgums.