Ja atvaļinājuma laikā iekrīt Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma diena

J
jautā:
08. jūnijā, 2023
Santa

Labdien! Kā šogad tiek pārceltas atvaļinājuma dienas un kad jāatgriežas no atvaļinājuma, ja plānots atvaļinājums no 3.07. līdz 09.07.? Vai jāatgriežas darbā 11.07.2023. vai 12.07.2023.?

A
atbild:
13. jūnijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par svētku, atceres un svinamām dienām” 1. pants paredz, ka par svētku dienu ir noteikta Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma diena. Šogad tā ir 2023. gada 9. jūlijs.

Likumdevējs par valsts svētku dienām, piemēram, 4. maiju un 18. novembri, likumā ir noteicis – ja svētku dienas – 4. maijs un 18. novembris – iekrīt sestdienā vai svētdienā, tad nākamo darbdienu nosaka par brīvdienu.  Šī norma attiecas arī uz Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku noslēguma dienu. Tādējādi 10. jūlijs šogad ir visiem valstī noteiktā brīvdiena.

Ja atvaļinājuma laikā iekrīt svētku dienas, tad atbilstoši Darba likuma 149. pantam atvaļinājumu pagarina par svētku dienu skaitu, pieskaitot tās pēdējai atvaļinājuma dienai.

Ja jūsu atvaļinājums iekrīt laikā no 3. līdz 9. jūlijam, tad tas tiek pagarināts par vienu dienu (10. jūliju) un darbā ir jāierodas 11. jūlijā.