Lasīšanai: 1 minūte

Samaksa par darbu svētku dienā

J
jautā:
01. jūnijā, 2023
Faina

Vai par 29.05. darba devējam jāmaksā dubultā, kā par svētku dienu?

A
atbild:
13. jūnijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

2023. gada 29. maiju Saeima steidzamības kārtā izsludināja par vienreizēju svētku dienu, atzīmējot Latvijas hokeja izlases panākumus Pasaules hokeja čempionātā.

Darba likuma 144. pants noteic, ka darbinieki likumā noteiktajās svētku dienās netiek nodarbināti. Uzņēmumos, kuros nepieciešamas nodrošināt nepārtrauktu darba gaitu, ir pieļaujams nodarbināt darbinieku svētku dienā, piešķirot viņam atpūtu citā nedēļas dienā vai izmaksājot atbilstošu atlīdzību.

Ja darbinieks tiek nodarbināts svētku dienā, tad atbilstoši Darba likuma 68. pantam par to aprēķināma piemaksa ne mazāk kā 100% apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, – ne mazāk kā 100% apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu.

Tātad par darbu svētku dienā ir izmaksājama vai nu 100% piemaksa, vai darbiniekam ir piešķirama apmaksāta brīvdiena citā darba dienā.