Vai uzņēmuma automašīnu var izmantot personīgajām vajadzībām

J
jautā:
23. maijā, 2023
Natālija

Labdien! Vai firmas mašīnu var izmantot personīgajām vajadzībām? Piemēram, noformēt pilnvaru, lai trešā persona, kura nestrādā šajā firmā, varētu aizbraukt uz citu valsti?

A
atbild:
06. jūnijā, 2023

Uzņēmums, kuram īpašumā ir iegādāts transportlīdzeklis, izsniedzot atbilstoši noformētu pilnvarojumu, drīkst (ja uzņēmums to vēlas) nodot transportlīdzekli lietošanai privātpersonai.

Šādā gadījumā uzņēmumam ir jāmaksā uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis.

Uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa mērķis ir piemērot nodokli par tādu komersantu, ārvalsts komersanta filiāles vai zemnieku saimniecības īpašumā vai turējumā esošu transportlīdzekli, kurš tiek izmantots ne tikai saimnieciskās darbības veikšanai, bet arī personīgām vajadzībām.

Ar attiecīgo jautājumu saistītie tiesību akti: