Labdien! Daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā daži īpašnieki vēlas uzstādīt videonovērošanas kameras apkārt mājai. Mājā ir 10 īpašumi. Cik dzīvokļu īpašniekiem jāpiekrīt videokameru uzstādīšanai? Vai jābūt norādēm par videokameru esamību?
Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta otrā daļa nosaka: vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopība ir tiesīga pieņemt lēmumu par: 10) citiem jautājumiem, kurus dzīvokļu īpašnieku kopība noteikusi par tādiem, kas ietilpst vienīgi dzīvokļu īpašnieku kopības kompetencē.
Lēmums par videonovērošanas sistēmas ierīkošanu būtu saistošs ikvienam dzīvokļa īpašniekam, ja “par” būtu nobalsojusi vairāk nekā puse no visiem dzīvokļu īpašniekiem. Tādējādi, ja dzīvojamajā mājā ir 10 īpašumi, tad lēmuma pieņemšanai nepieciešams, lai “par” nobalso vismaz 6.
Pieņemot lēmumu par videonovērošanas sistēmas izvietošanu, jāievēro Vispārīgās datu aizsardzības regulas 2016/679 prasības, tostarp prasība sniegt informāciju par datu apstrādi (videonovērošanas brīdinājuma zīme),
Pirms videonovērošanas sistēmas uzstādīšanas aicinām rūpīgi izpētīt minēto jomu, datu apstrādes pārziņa pienākumus, datu apstrādes mērķa noteikšanu un citas regulas prasības par fizisko personu datu aizsardzību un tehniski organizatoriskajiem pasākumiem informācijas aizsardzības jautājumos.
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 200 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!