Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Žoga izbūve

J
jautā:
10. maijā, 2023
Anita

Vai kaimiņš drīkst būvēt žogu tā, lai man nebūtu piekļuves malkas šķūnīša aizmugurei? Žogs ir piestiprināts manā īpašumā esošā malkas šķūnīša aizmugurējiem sāniem. Viņu teritorijā dzīvo liels suns, bet meistars baidās no suņa un nevar saremontēt jumtu.

A
atbild:
11. maijā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem Nr. 500 “Vispārīgie būvnoteikumi” žogs ir 1. grupas inženierbūve. Kārtību, kādā tiek saskaņota žoga būvniecība, nosaka MK noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi”.

Ar savu jautājumu jums būtu jāvēršas vietējā pašvaldībā, jo, ierīkojot žogu, ir jāievēro teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kuros noteikti ierobežojumi žogu novietojumā, materiālu izvēlē, augstumā, caurredzamībā u. c.