Lasīšanai: 1 minūte

Vai dzīvojamajā zonā drīkst iebraukt ar kravas auto

J
jautā:
08. maijā, 2023
Jevgēnija

Labdien! Ja dzīvoju teritorijā, kur ir dzīvojamā zona, vai drīkstu pie privātmājas, kurā esmu deklarēts, novietot kravas auto, kas sver vairāk par 5 tonnām, un vai es vispār drīkstu tur braukt?

A
atbild:
31. maijā, 2023

Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 2. jūnija noteikumu Nr. 279 “Ceļu satiksmes noteikumi” 142. punktu dzīvojamajā zonā aizliegts: 142.3. iebraukt kravas automobiļiem, kuru pilna masa pārsniedz 5 t, kā arī traktortehnikai (izņemot gadījumus, ja tas nepieciešams kravas iekraušanai, izkraušanai vai darbu veikšanai) un autobusiem, kuru garums pārsniedz 6 m (izņe­mot gadījumus, ja tas nepieciešams pasažieru iekāpšanai vai izkāpšanai no tā).

Tādējādi, ja iebraukšana dzīvojamajā zonā nav saistīta ar kravas piegādi vai darbu veikšanu, tad jūs tajā nedrīkstat iebraukt ar jautājumā minēto transportlīdzekli un novietot to stāvēšanai.