Lasīšanai: 1 minūte

Sods par vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu

J
jautā:
24. aprīlī, 2023
Māris

Vai par Krimināllikuma 126. panta pirmās daļas pārkāpumu var piemērot piespiedu darbus?

A
atbild:
28. aprīlī, 2023

Krimināllikuma 126. panta pirmajā daļā ir paredzēta kriminālatbildība par vidēja smaguma miesas bojājumu tīšu nodarīšanu.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu minētā panta sankcijā paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Saskaņā ar Krimināllikuma Pārejas noteikumu 24. punktu soda veida – piespiedu darbs – jaunais nosaukums “sabiedriskais darbs” ir izmantojams, pieņemot nolēmumus par soda piemērošanu arī par tādiem noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti līdz 2021. gada 31. decembrim.