TĒMA: Tieslietas

Vai, tiekoties ar bērnu, jātiekas ar bērna māti

J
jautā:
18. aprīlī, 2023
Lauris

Ar bērna māti esam šķīrušies. Nevēlos kontaktēties ar viņu, bet tikai ar bērnu. Bērnam ir 7 gadi. Viņš dzīvo pie mātes. Maksāju uzturlīdzekļus un atbalstu bērnu. Tā kā man ir jauna ģimene, vēlos tikties ar bērnu, nesatiekot  viņa māti. Vai ir ieteikumi?

A
atbild:
18. maijā, 2023
Olga Lauva
juriste

Saskaņā ar Civillikuma 181. pantu katram vecākam ir pienākums un tiesības uzturēt personiskas attiecības un tiešus kontaktus ar bērnu arī tad, ja bērns nedzīvo kopā ar vienu no vecākiem.

Tā kā esat šķīries, par kārtību, kādā izmantot saskarsmes tiesību, noteikti lēma tiesa, izprasot bāriņtiesas atzinumu.

Lemjot par saskarsmes tiesības izmantošanas kārtību, tiesa var noteikt, ka konkrētu laiku bērns pavada pie vecāka, pie kura viņš nedzīvo, vai arī viņu tikšanās laiku.

Vairāk par tiesībām un pienākumiem, kas izriet no saskarsmes tiesības, varat uzzināt LV portāla skaidrojumā, e-konsultācijā, kā arī raidījumā “Zini savas tiesības”.