Lasīšanai: 1 minūte

Elektroniskā uzraudzība

J
jautā:
18. aprīlī, 2023
Toms

Kas ir elektroniskā uzraudzība?

A
atbild:
19. aprīlī, 2023

Jēdziena “elektroniskā uzraudzība” skaidrojums ir ietverts Krimināllikuma 61.1 pantā.

Atbilstoši minētā panta pirmajai daļai elektroniskā uzraudzība ir intensīvas kontroles pasākumi, kurus nosaka tiesa, lai ierobežotu notiesātā brīvu pārvietošanos. Lai īstenotu elektronisko uzraudzību, pie notiesātā ķermeņa piestiprina elektronisku ierīci, kas ļauj kontrolēt viņa atrašanos noteiktā vietā un laikā.

Atbilstoši panta otrajai daļai tiesa elektronisko uzraudzību nosaka uz laiku no viena mēneša līdz divpadsmit mēnešiem.

Saskaņā ar Krimināllikuma 61.1 pantu elektroniskās uzraudzības termiņš sākas ar dienu, kad elektroniskā ierīce tiek piestiprināta pie notiesātā ķermeņa. Beidzoties tiesas noteiktajam elektroniskās uzraudzības termiņam, notiesātais tiek uzraudzīts atbilstoši kriminālsodu izpildi reglamentējošajos normatīvajos aktos paredzētajiem nosacīti, pirms termiņa no soda izciešanas atbrīvoto notiesāto uzraudzības noteikumiem, ja notiesātajam vēl nav beidzies neizciestā soda laiks.