Lasīšanai: 1 minūte

Par apgalvojumu veikt noziedzīgu nodarījumu ir jāziņo Valsts policijai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. aprīlī, 2023
LAILA

Sveiki! Vai ir vērts rakstīt policijā iesniegumu par kaimiņu, kurš mutiski apgalvo, ka noindēs visus kaķus, suņus. Vai arī ir nepieciešami pierādījumi?

A
atbild:
20. aprīlī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Atbilstoši Krimināllikuma 230. panta pirmajai daļai par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku, kuras rezultātā tas gājis bojā vai sakropļots, vai par dzīvnieka spīdzināšanu paredzēta kriminālatbildība.

Ja jūsu rīcībā ir pamatotas aizdomas par to, ka attiecīgais noziedzīgais nodarījums patiesi varētu tikt veikts, aicinām ziņot Valsts policijai, kuras kompetencē ir veikt preventīvas darbības personas atturēšanai no iespējama noziedzīga nodarījuma veikšanas. Atsevišķos gadījumos arī pārrunas ar attiecīgo personu var būt efektīvs līdzeklis, līdz ar to ziņošanu nevajadzētu atlikt tikai tādēļ, ka jūsu rīcībā nav uzrādāmu pierādījumu kaimiņa apgalvotajam.