Lasīšanai: 1 minūte

Brīvdiena piešķirama pēc rakstiska lūguma

J
jautā:
01. oktobrī, 2013
Kārlis Kārlis

Sveicināti, man nomira māsīcas mamma jeb manas mammas māsa. Sakiet lūdzu, vai man oficiāli pēc darba likuma pienākas brīvdiena, lai varētu apmeklēt bēres?

A
atbild:
02. oktobrī, 2013
Zaida Kalniņa
LV portāls

Jums par situāciju ir rakstiski jāinformē darba devējs. Darba likuma 153.pants nosaka, ka darba devējs pēc darbinieka lūguma var piešķirt viņam atvaļinājumu, tai skaitā vienu dienu bez darba samaksas saglabāšanas.

Darba likuma 74.pants paredz darba devējam pienākumu izmaksāt darbiniekam noteikto darba algu par divām darba dienām, ja darbinieks neveic darbu attaisnojošu iemeslu dēļ, īpaši gadījumos, kad darbinieks neveic darbu sakarā ar laulātā, vecāku, bērna vai cita tuva ģimenes locekļa nāvi.

Tas nozīmē, ka darba devējs pēc Jūsu rakstiska iesnieguma saņemšanas izlems, vai piešķirt Jums brīvu dienu ar vai bez darba samaksas saglabāšanas.