Lasīšanai: 1 minūte

Pārmaksātās IIN summas novirzīšana parādu piedziņai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. aprīlī, 2023
Anzela

Labdien! Vai tiesu izpildītāja drīkst iekasēt manā kontā ieskaitīto pārmaksāto IIN 236 eiro apmērā, ja katru mēnesi ieturējumus no darba algas veic darba devējs?

A
atbild:
11. aprīlī, 2023
LV portāls
Zaida Kalniņa

Jā, zvērinātam tiesu izpildītājam ir tiesības vērst piedziņu uz jums aprēķināto pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa summu pilnā apmērā, nosūtot par to pieprasījumu VID.

Saskaņā ar Civilprocesa likuma 599. pantu tie ir naudas līdzekļi, kas parādniekam pienākas no trešajām personām. Vienlaikus ar pieprasījumu tiesu izpildītājs paziņo, ka šie naudas līdzekļi tiek apķīlāti piedziņas summas un sprieduma izpildes izdevumu apmērā un ka līdz pilnīgai piedzenamās summas un sprieduma izpildes izdevumu dzēšanai šīm personām naudas līdzekļi jāieskaita tiesu izpildītāja depozīta kontā.